Ruime overwinning SEH

Zaterdag 04 april 2015

Het eerste elftal van SEH heeft zaterdag een ruime overwinning geboekt tegen ’s Heerenbroek. In Heerde werd het 6-1 voor de blauwwitten. In een rommelige beginfase was het Harmen van Oene die na een knappe solo vanaf het middenveld mocht aanleggen vanaf ongeveer 16 meter, met een bekeken schot opende hij de score, 1-0. Het duurde tot de 34e minuut voordat er weer een echte kans te noteren viel, deze was echter ook gelijk raak. Mark Zandvliet wist de keeper 1 op 1 te verschalken door de bal knap onder hem heen in het doel te schieten, 2-0. Kort daarna kreeg ’s Heerenbroek een strafschop na een handsbal van Emel Ugljanin. Keeper Tijssen toonde zijn klasse door de penalty te keren, zo bleef het 2-0. In de tegenstoot wist SEH via Erik Barneveld het net wederom te vinden, 3-0. SEH maakte op de juiste momenten de doelpunten deze middag. Dit was ook de ruststand.

In de tweede helft gebeurde er lange tijd niets. In de 69e minuut stond daar wel ineens de 3-1 op het scorebord. Keeper Richard Tijssen wilde voetballend de bal weer in spel brengen maar bracht zichzelf hiermee in de problemen, hij verloor de bal en Rob Henniphof kon namens ’s Heerenbroek iets terug doen. Tijssen had zeker zijn waarde in deze wedstrijd want nadat hij eerst de strafschop stopte, voorkwam hij hoogstpersoonlijk de aansluiting door een prachtige redding op een inzet van een van de aanvallers van ’s Heerenbroek. In de 78e minuut maakte de keeper van ’s Heerenbroek hands buiten het zestienmetergebied. Scheidsrechter van Leeuwen wilde fluiten voor een overtreding en vermoedelijk een rode kaart, hij zag echter Richard van de Streek alleen voor de goal verschijnen en de 4-1 op het scorebord zetten. Het doelpunt werd toegekend en het voorval met de keeper werd niet bestraft. Gezien de stand en het wedstrijdverloop was dit een prima beslissing in de geest van de wedstrijd. Een smet op de wedstrijd was wel het uitvallen van Erik Barnveld met op het ook een behoorlijke enkelblessure. De ingevallen Guus Bregman zorgde voor het slotakkoord door tweemaal te scoren in de laatste tien minuten van de wedstrijd. In de 83e minuut was het 5-1 en in blessuretijd werd ook de 6-1 nog op het scorebord gezet na een fantastische pass van Marthijn van der Steege. Maandag 2e paasdag zal SEH een uitwedstrijd spelen in Swifterbant tegen Swift’64, aftrap om 14.30 uur.