
In een slechte wedstrijd die geen winnaar verdiende speelden SEH en Hattem zaterdagmiddag gelijk. De uitploeg kwam op slag van rust op voorsprong, waarna de Heerdenaren in de slotfase wat terugdeden. Daarna waren er nog wel kansen op meer, maar het was onvoldoende om aanspraak te mogen maken op de drie punten: 1-1.
Na de prima remise in Harderwijk tegen Zwart Wit ‘63 (0-0), kwamen de twee weken zonder competitieverplichtingen goed uit voor SEH. De lijst aan afwezigen was toen fors, maar is inmiddels behoorlijk opgeschoond. En dat komt mooi uit, want de mannen van trainer Jordy Vakkert wacht de komende weken een programma waarin ze punten moeten halen. Zoals deze zaterdag tegen Hattem, voorafgaand de nummer dertien.
Dyon Polkamp was bijvoorbeeld terug van zijn schorsing en begon weer in de basis. Ook Nathan van Dommelen en Mathijs Logtenberg mochten starten na blessureleed. Laatstgenoemde is er lange tijd uit geweest en scoorde al in het oefenduel bij Oene. Op de bank ook weer de herstelde Tim de Weert en Owen Niemeijer, terwijl de eerder deze week afwezige Youp Dil eveneens als reserve begon. Daarentegen waren bijvoorbeeld Stan Polkamp en Timo Borreman juist niet van de partij.
Het heenduel in Hattem eindigde eerder dit seizoen in een gelijkspel. SEH wilde nu graag winnen, om onderin weg te blijven. Hattem had gezien de stand op de ranglijst ook grote belangen. En dus beloofde het een spannende en belangrijke wedstrijd te worden op het matig bezette sportpark ‘De Eeuwlanden’, waar de voorjaarszon van de afgelopen dagen plaats had gemaakt voor guur en grijs weer, met bij vlagen een hoop wind en slagregens.
35 minuten zonder kansen
De eerste helft hadden beide ploegen bijna op papier af kunnen doen. De teams hadden moeite met de winderige omstandigheden en maakten het vaak zichzelf al lastig. Daardoor was er van goed voetbal absoluut geen sprake en gebeurde er lange tijd amper wat voor beide doelen. SEH begon nog wel gedreven, maar het niveau zakte snel weg.
In de tien minuten voor rust gebeurde er wel wat meer. Niet alleen kreeg Hattem twee gele kaarten, de ploeg kon ook twee afstandsschoten van Bram de Boer noteren, die naast en over gingen. Niet veel later bracht Van Leeuwen redding op een schot van Jörn Vos.
Daarmee leek de ruststand 0-0 te zijn, maar enkele tientallen seconden voor het laatste fluitsignaal van het eerste bedrijf scoorde Hattem toch. Uit een corner van links was het de sluwe Vos die van dichtbij kon inkoppen. En SEH? Dat kreeg één goede kans voor de thee via spits Logtenberg, die doelman Alec van Dijk prima zag redden.
In het tweede bedrijf één nieuwe naam in het veld, in de persoon van Youp Dil. SEH had nu de wind mee en daar moest van geprofiteerd worden. Maar het spelbeeld en de verhoudingen veranderden amper, het schouwspel bleef van een bedenkelijk niveau. Hattem nam de tijd en haalde meerdere malen slim het tempo uit het duel, terwijl Sven van Egteren tegen een onhandige gele kaart aanliep.
Kans op verdubbeling voorsprong
Nadat Nathan van Dommelen zijn schot gekeerd zag worden door de doelman, werden hij en Wessel van der Most gewisseld. Niet veel later had Hattem dé kans op de 0-2, maar Niels Schiphorst schoot voor een half open doel huizenhoog over. Daar kwam SEH goed weg.
De thuisploeg had zo nog altijd zicht op een resultaat. Met het inbrengen van Tim de Weert als extra spits begon het alles-of-niets spel een minuut of tien voor tijd. Enkele minuten later was het al raak. Youp Dil kopte het leder door en Van Egteren kon alleen op de doelman af en pikte wederom zijn doelpuntje mee: 1-1.
Op jacht naar meer
SEH wilde meer en rook bloed. Bij Hattem leek het beste er wel af en was het vooral nog tegenhouden. De Heerdenaren kregen in het ongeveer kwartier dat nog te spelen was, inclusief blessuretijd, meerdere goede kansen. Maar Sven van Egteren, Youp Dil en Tim de Weert wisten de thuisploeg niet op een voorsprong te zetten. En daarmee eindigde het duel in 1-1.
Een overwinning was ook wel wat van het goede geweest, gezien het matige niveau gedurende een groot deel van de wedstrijd aan beide zijdes. En dus is een remise geen gekke uitslag. SEH zakt één plekje op de ranglijst en staat nu op positie acht. Volgende week wacht een nieuwe kans op een driepunter. Dan uit tegen AGOVV. Aanvang: 14.30 uur!
Opstelling SEH: Ties van Leeuwen; Sem van Lohuizen, Dyon Polkamp, Christijan Vonderman, Wessel Berghorst (79. Tim de Weert); Jochem Tellegen ©, Luka Khabuliani, Nathan van Dommelen (65. Wout Beekman); Wessel van der Most (65. Rowin Moerenhout), Mathijs Logtenberg (46. Youp Dil) en Sven van Egteren
Toeschouwersaantal: circa 200
DA Heerde Man of the Match: Luka Khabuliani
Foto: Barend de Ruiter. Check hier voor nog veel meer afbeeldingen die door hem zijn gemaakt tijdens dit duel.