• FOTO’S: Dorpsderby van Heerde eindigt zonder doelpunten

    1 nov 2025
  • Veel vecht- en werkvoetbal met de nodige lange ballen, amper fatsoenlijke kansen of uitgespeelde aanvallen, geen doelpunten, maar uiteindelijk wél drie rode kaarten. Dat was in een notendop de Dorpsderby van Heerde zaterdagmiddag. De matige wedstrijd tussen SEH en VV Heerde eindigde in de stand waar het ook mee begonnen was: 0-0.

    Deze zaterdag stond in Heerde in het teken van de Dorpsderby: blauw-wit tegen geel-zwart. Het beloofde op voorhand een spannende, maar ook belangrijke wedstrijd te worden op De Eeuwlanden. SEH stond op plek zes (gedeeld vijfde), Heerde op positie elf. SEH zou het vertrouwen van de laatste weken het juiste vervolg willen geven, terwijl Heerde de punten om onderin weg te komen goed kon gebruiken.

    SEH speelt al weken met vrijwel hetzelfde team. Ook dit keer werden geen veranderingen in de basis doorgevoerd door Jordy Vakkert. Op de bank keerde de vorige week afwezige Cas Haverkamp terug. Bij Heerde was de geschorste trainer Van Schoonhoven een opvallende afwezige, terwijl Maarten Smit weer in de basis begon.

    Onder aanvankelijk helaas natte, maar verder prima voetbalomstandigheden kon er na een sfeervolle opkomst even na 14.30 uur worden afgetrapt. Wie dacht goed voetbal te gaan zien kwam al snel bedrogen uit. Beide ploegen oogden gespannen en vaak werd de lange bal gekozen, met direct veel balverlies.

    Amper kansen
    Veel noemenswaardige kansen vielen dan ook niet te noteren. Vrije trappen in kansrijke posities, aan beide zijdes van het veld, ging ruim over of naast en voorzetten kwamen niet bij de juiste personen aan.

    Heerde nam naar mate de eerste helft vorderde iets meer het initiatief en voetbalde een paar kansjes bij elkaar. Daarvan waren de twee pogingen van Bryan Hegen in één aanval (kopbal en schot) misschien nog wel het gevaarlijkst, maar tweemaal was doelman Ties van Leeuwen alert. Hij zag verder een kopbal van Lucas de Jong over gaan en keerde een schot van Daan Nijmeijer.

    SEH kon daar maar weinig tegenover zetten en dus was de niet onlogisch ruststand 0-0.

    Aan het begin van de tweede helft wel gelijk spreekwoordelijk vuurwerk, al was dit niet op de wijze zoals velen dat wilden zien. Binnen een paar minuten was het aantal spelers van 22 gereduceerd naar twintig. Eerst kreeg Wessel Berghorst een directe rode kaart na een overtreding bij de zijlijn, een paar minuten later kon Lucas de Jong gelijk vertrekken na een duel met Christijan Vonderman.

    In de korte fase daartussen was Heerde een paar keer gevaarlijk, met onder meer een scrimmage en een kopbal van Gerrit Calkhoven. SEH wisselde na de rode prent snel en bracht Tim de Weert en Cas Haverkamp.

    Het spel werd er bepaald niet beter op. Er lag meer ruimte op het veld, maar de lange bal werd misschien nog wel vaker gehanteerd. Daardoor waren er amper kansen te noteren. Heerde loerde op gevaar via standaardsituaties en kreeg veel ruimte via de rechterflank, SEH hoopte vooral op een bevlieging van Sven van Egteren.

    Toch nog...?
    Een kwartier voor tijd kwamen ook Wout Beekman en Wessel Tellegen in het veld. De laatste krachten vloeiden weg en alle seinen stonden op een 0-0. Totdat de zon begon te schijnen en daar toch nog het moment van Sven van Egteren kwam, maar zijn schot van randje zestien spatte een paar minuten voor tijd uiteen op de lat. Even later zag Nijmeijer zijn poging gekeerd worden door Van Leeuwen.

    Dewi van Velsen van de uitploeg kreeg in de blessuretijd een terechte tweede gele kaart, waardoor SEH nog probeerde aan te zetten voor een overwinning. Dat een snel daarop volgende corner vervolgens langs alles en iedereen zo over de achterlijn ging was misschien wel typerend voor het niveau van deze wedstrijd. Het duel verdiende simpelweg geen winnaar: 0-0.

    Derby’s zijn vaak spannend en niet goed en in dat beeld paste deze wedstrijd precies. Beide defensies hadden de zaken goed op orde en er werd in ieder geval niet verloren. SEH blijft op positie zes (gedeeld vijfde) staan. Volgende week wacht een op papier lastig uitduel in Vaassen tegen VIOS. Aanvang: 14.30 uur.

    Opstelling SEH: Ties van Leeuwen; Stan Polkamp, Dyon Polkamp, Christijan Vonderman (80. Wessel Tellegen), Wessel Berghorst; Nathan van Dommelen (80. Wout Beekman), Luka Khabuliani, Jochem Tellegen ©; Sem van Lohuizen (53. Cas Haverkamp), Youp Dil (53. Tim de Weert) en Sven van Egteren

    Geschat toeschouwersaantal: gemiddeld circa 850 (gedurende de wedstrijd steeds meer)

    DA Heerde Man of the Match: Ties van Leeuwen 

    Foto: Barend de Ruiter. Check hier voor nog veel meer afbeeldingen die door hem zijn gemaakt tijdens dit duel.